CD

 CD - Vibrační bdění

04. 2017 Nikdy jsem se u didgeridoo moc nezabýval tím, jak to bude dál ve smyslu výroby nebo směrování způsobu hry... Musím říct, že jsem vlastně po celou dobu k těmto věcem přistupoval a přistupuju velmi volně, bez tlaku... nijak jsem cíleně a pravidelně nehrál (nenacvičoval techniky)...když mne ale nějaký nápad „překvapil“ tak jsem se ho snažil rozvést co nejlépe a nejblíže k mým možnostem a proseděl třeba i hodiny ve zkušebně a zpracovávat inspiraci...
Výsledkem je "destilát" šesti skladeb které jsem dal na CD s názvem Vibrační bdění. Jedná se o zpracování mých kořenových motivů které mne po dlouhé roky oslovovali a stále oslovují a ponechaných v sólové podobě - tedy jen hutná dynamika digeridoo která rozvlní prostor:-)
CD je možné, v případě zájmu, objednat přímo u mne za 200,-Kč
honza@didgeridoo-art.cz
tel: 776580175
Honza Vlach.

Zvuková ochutnávka: 1. High love

                                       4. Valčík

 

CD - Brána Zvuků 

05.2004 Tak mé nové CD je konečně na světě:) Bez dlouhých úvodů. . . jednotlivé stopy jsem koncipoval tak, aby konečný výsledek byl celek, tedy tématický celek. Vybíral jsem své jednotlivé kusy způsobem, aby se dalo CD poslouchat v určitém naladění a skrze dynamickou část, která tvoří jádro, se pomalu vyhoupnout k relaxačnímu konci. Snad se povedlo, ale to už musí zhodnotit jiní. V podstatě jsem se tímto počinem snažil o takovou svou malou oslavu tohoto nástroje. Jediným doprovodem jsou rytmická dřeva a někde jednoduchá chrastítka, aby nezanikl záměr. Musím říci, že bylo lákavé doprovodit skladby další přidanou rytmikou, jak mi bylo ve studiu nabízeno. K tomu efekty, které dokáží skladbu "roztáhnot" do takových rozměrů, že jsem si ani nedovedl představit, co vše je dnes v této oblasti možné. . . Nu, jsem rád, že vše je ve výsledku tak, jak je, a neupustil jsem od jednoduchosti.
Ještě jednu zajímavost na konec. Když se vše blížilo ke zdárnému konci, bylo mi z různých stran doporučeno dát jednotlivým skladbám názvy. Z důvodu konečného image a že prý to lidé mají rádi, mít i hudbu pojmenovanou. Totiž původně, když jsem se pro CD rozhodl, jsem byl také rozhodnutý nepojmenovávat jednotlivé stopy, skladby. A to z důvodu, že jsem je většinou jednoduše neměl potřebu pojmenovávat. Také jsem vždy (přeneseně) měl a vnímal didgeridoo jako nekonečný proud zvuků, který se přelévá, mění a formuje, ale stále pokračuje, a tak přiřazení jednotlivých jmen byl vždy pro mne problém. Nicméně jsem dal na radu a názvy vymyslel a předal materiál k tisku. Shodou okolností jsem však dodal v el. podobě celkový matr. ke zpracování, ale názvy skladeb jsem u výrobce z flashky nějak zapoměl stáhnout, nebo jsem je tam vůbec neměl (dodnes přesně nevím). Soustředili jsme se dost na konečnou grafiku a jména skladeb se prostě ze zadní strany CD vypařili, respektive se tam vůbec nedostali:))) Výrobce při konečné korektuře se trochu divil, že skladby nemám pojmenované, ale měl už dost zkušeností i s celými kapelami, které také od názvů schválně upustili, a tak nezavolal a vše pustil do výroby:) Takže se takto nakonec uskutečnil můj původní záměr - nic nepojmenovávat!:) Nejdřív jsem z toho byl trochu rozladěnej (když jsem si vzpoměl, co mě dalo práce vymyslet názvy), ale teď se tomu směju, jak pěkně na spodním proudu funguje původní záměr:)))

 Zvuková ochutnávka zde

V případě zájmu o CD mne jednoduše kontaktujte a já ho obratem zašlu. Cena ze kus je 200,-Kč. Poštovné činí 30,-Kč. Pěkný poslech přeje Honza Vlach, didgeridoo-art.cz