Zajímavosti>> 12.01.20 Austrálie v nás

12.01.20 Austrálie v nás

V tomto období mi přijde obzvlášť důležité se na něco těšit. Překlenout tmu a nevlídno nějakým hezkým setkáním.  Nenechat se uondat zdánlivě nekonečným kolotočem uhánějících krátkých dnů...

A proto vás všechny zvu:
V legendárním divadle Semafor jsme připravili nový pořad, který nebude jen o hraní, ale i o vyprávění.
Na mých koncertech představuji domorodé didgeridoo a Austrálii hlavně zvukem. V Semaforu vám budu vyprávět. Odkud nástroj pochází...jak vzniká...kdo na něj hraje... Provedu vás jeho častokrát překvapivou historií až po současnost.
Zajímá vás život australských domorodců? Jedná se o jednu z nejstarších dochovaných kultur světa. Mnoho aspektů zdánlivě zaostalé archaické společnosti však promlouvá i k dnešní době.  A i když dnešnímu světu vládne pokrok, mohla by nás doba kamenná v lecčems inspirovat.   

Pořad v Semaforu bude mít svého hosta. Krom toho, že budeme hrát, máme jedno společné: tvořivost napříč žánry, na níž také přijde řeč. Tím historicky prvním hostem bude hudebník, vizuální umělec, spoluhráč z projektu Sváteční Pop - Milan Cais (Tata Bojs).
Samozřejmostí bude, že v průběhu večera bude prostor na vaše dotazy.   Ale to není vše. Budete mít také možnost shlédnout skleněné nástroje, navržené designérem Bořkem Šípkem, v letech 2010-2014, které v rámci události na jeden den v Semaforu vystavím. 

Večer v Semaforu jsem nazval „Austrálie v nás“.  Netušil jsem jakou vytvořím aktuální souvislost tohoto názvu se současnou situací  kolem skutečně katastrofických požárů, které nyní trápí Austrálii. Část výtěžku večera bude věnován na pomoc s likvidací požárů. Zúčastněním se večera společně podpoříme řešení této nelehké situace.   
Krom dobré dopravní dostupnosti má divadlo Semafor pro tento večer velmi dostupné ceny vstupného. Začínají již na 190,- Kč. Nenechte si premiérový program ujít.

Děkuji předem za participaci a těším se do Semaforu!!   

16.2. Divadlo Semafor - Dveře dokořán pro...
Ondřej Smeykal - Milan Cais ...Austrálie v nás ... 
Těšíme se na vás!