Zajímavosti>> Didgeridoo jako svatební nástroj

Didgeridoo jako svatební nástroj

 

 

Dne 27.7.2007 v pěkném prostředí hradu Potštejn se rozhodli můj kamarád a spoluhráč na didgeridoo Petr se svou přítelkyní Petrou spojit svůj osud a říci si své svatební ano.

 

 


Cestou před oddávajícího a během svatební ceremonie pak zněly skladby a brilantní alikvótní zpěv německého hráče na didgeridoo Franka Heinkla. I když vše znělo jen z reproduktorů, vytvořilo to zvláštní, příjemnou atmosféru tohoto okamžiku a opravdu jinou, než jakou jsem mohl párkrát zažít za někdy, až snad zbytečně patetických, svatebních "šlágrech". A tak se začalo Petrovi pomalu plnit přání určité netradičnosti vlastní svatby.

 

S Jirkou, mým druhým spoluhráčem, jsme byli "pověřeni" na svatebním veselí přebrat úlohu svatební hudby. No a na co jiného než na didgeridoo:) a začali jsme sólem jen pro ženicha a nevěstu. (pěkně sem jim tam nasypal pár přefuků hezky zblízka, ať si užijou a ten okamžik jen tak nezapomenou:)))

 

Jako správná manželka "didgeridisty" předvedla Petra své svatební sólo a ukázala, že didgeridoo není jen výsada mužů:)

 

Aby ženich nezůstal zahanben svou novopečenou manželkou, přidal i on svůj kousek, no a pak už se to pěkně rozjelo v rytmu "dutejch klacků". Musím říct, že mnozí byli min. překvapeni takovouto, na naše poměry, netradiční svatební hudbou. Zvláště starší generace měla na tváři zpočátku trochu rozpačitý výraz:), ale vzali to sportovně a nakonec se to líbilo a i se zajímali, jak že to bručí a jak se na to dejchá atd. No vlastně pro dechovkáře to nemohlo bejt zas až tak tolik "mimo mísu":) Ale netrápili jsme je až do konce, Petr pak pustil něco z repráčků, aby každý měl to své:)

 


Po svatebním didgeridování pak nám a všem zúčastněným, dělalo dlouho do noci "společnost" pečené selátko;) Chtěl bych tímto Petrovi a Petře poděkovat za pozvání a za netradiční zážitek.

 

Je mi zcela jasné, že po uveřejnění tohoto příspěvku bude chtít úplně každý mít na své event. budoucí svatbě didgeridoo, tak pište pěkně popořadě, ať stíháme vyřizovat objednávky a termíny se nám nepřekrývají:))))))