Akce>> Bubenická dílna a digeridoo na Moravě


Bubenická dílna a digeridoo na Moravě


 
12. května 2007 jsme byli pozváni zahrát na Bubenickou dílnu na Moravě, jejímž lektorem byl Jaromír Helešic (sedí za soupravou), u nás i v zahraničí známý hráč a učitel na perkuse. Byl po našem vystoupení překvapen jak může být didgeridoo rytmicky zahrané a jak jde s perkusemi, pokud to zúčastnění zvládají :) dohromady. Což jsme po té společně hojně vyzkoušeli večer ve vinném sklepě :)
 

 
Alikvótní zpěv se prostorem pěkně nesl, i když měl bez ozvučení Petr co dělat, ale dopadlo to.
 

Vznikání nové generace hráčů na didgeridoo :)
 

Když už tam bylo tolik nádherných bicích souprav neodolal jsem a zavzpomínal na svá ranná mladá léta, když jsem bubny v jednom bizarním :) hudeb. uskupení taky trápil. I po 16ti letech si tělo celkem vzpomnělo, no a bum tarata bum tarata ....
 
 
Vinný sklípek byl příjemným završením "hracího" dne. To jsme ještě netušili že se tam do rána strhne bubenicko- didgeridoová párty :) Inu ne jenom cimbál může znít na těchto tradičních místech :) Dokonce i majitel sklepa říkal, že nechá tu slovenskou fujaru fujarou a půjde do nějakého didgeridoo :)))
 
 
Po troubení je prostě žízeň (veliká :)
 

S Jaromírem jsme poté u dobrého vína dlouho rozprávěli o bubnech, didgeridoo, alikvótním zpěvu a hudbě vůbec a dík tomu, že neustále hraje a koncertuje takřka po celém světě, bylo zajímavé poslouchat jeho vyprávění a zkušenosti.
 

Bufo, "trhač" našeho hostitele, nám pak přes noc hlídal ty naše klacky :) Tímto bych chtěl poděkovat Tomášovy a jeho ženě, u kterých jsme spali a jedli, za jeho maximální servis a pohodlí, kterého se nám u nich dostalo, opravdu excelentní.


Související články

© by Didgeridoo-art.cz | programming by ProgDan Soft | contact@progdansoft.com