Akce>> Jazz klub 2008


Jazz klub 2008


 

Již tradičně, jako každý rok, jsme se opět sešli na jarním "didgerdidoování" v Teplickém Jazz klubu. Kromě našich skladeb (Jirka Halada, Petr Králík a Honza Vlach), některých i zcela nových, jsme měli to potěšení uvést zajímavého hosta a hráče na didgeridoo, Petra Bureše ze Svitav. Petr kromě svého sólového hraní hostuje např. i v hudebním uskupení Shiva Trance. Letošní koncetr zahájil svou svižnou a pěkně rytmickou hrou:) a patří mu dík, že vážil více jak čtyřhodinovou cestu se svýma "klackama" a vystoupil zde. Je to, myslím, příjemné oživení a obohacení pro všechny posluchače a zájemce o tento nástroj a hru na něj. Doufám, že příští rok na jaře budeme opět moci přivítat Petra a nebo třeba i jiného zajímavého hráče na didgeridoo.

Když se sejdou tři "klacky" a šlape to, je to opravdu silná a energická vibrace. Z dojmů a účasti publika se zdá, že taková hra je dost působivá a lidi zajímá.

 

Tradiční zkoušení našich koncertních nástrojů zde sklízí celkem úspěch a to vzhledem k tomu, že se vždy sejdou jak hráči, tak i příležitostní výrobci didgeridoo. Myslím, že je to dobrým znamením, že i tady na severu je didgeridoo pro dost lidí přitažlivé a třeba se vyklubou časem i zajímaví interpreti:)

 

 

Nakonec se mihnul i nějaký duch - půjčil si didgerdidoo, zatroubil a všichni jsme se v pohodě rozešli:))) Chtěl bych tímto poděkovat Jardovi Purkyrtovi, majiteli klubu, že nám každoročně bez problémů půjčí svůj klub pro naše "řádění":)

 Související články

© by Didgeridoo-art.cz | programming by ProgDan Soft | contact@progdansoft.com