Akce>> Mezinárodní výstava zdraví


Mezinárodní výstava zdraví


 

7.12.2008 jsme uspořádali koncert didgeridoo a menší seminář hry na tento nástroj v rámci Minerva - Mezinárodní výstavy zdraví. Objasnili jsme základy hry, řekli něco o využití didgeridoo a většina zúčastněných využila možnosti si vše vyzkoušet v praxi.

 

 

 

 

Nejzajímavější moment této akce byla hra sedmiletého klučiny mých přátel, který na svůj věk mimořádně dobře zvládá hru na didgeridoo. Nejednalo se jen o nějaké brumlání a aplikaci všech možných zvuků dohromady (což je typické pro většinu začátečníků), ale o hru, které se již Jakub pokusil vědomě dát určitý koncept a styl. Mohu říct (tedy vzhedem k jeho fyzické konstituci), že jsem něco takového ještě neslyšel!

 

 Když Jakub dohrál své "sólo" přidal jsem se k němu a udal dynamičtější motiv. Pravdou je, že se dokázal více méně udržet v nasazeném tempu a rytmu a zřetelně jsem slyšel, jak se snaží do něj pravidelně dýchat, a viděl jsem, že už chápe, jak je důležitá vzduchová úspora a obměna obsahu plic při dynamickém hraní. No myslím, že až povyroste, u hraní zůstane a bude rozvíjet svůj evidentní talent, tak to můžeme potom s kolegama zabalit:)))

 

 Související články

© by Didgeridoo-art.cz | programming by ProgDan Soft | contact@progdansoft.com