Nabídka

Didgeridoo, jeho výrobou a hrou na něj se zabývám od roku 1998, tehdy jsem si vyrobil své první dřevěné didgeridoo a odložil plastovou náhražku, na kterou jsem se ale naučil základům hry. Nástroje které můžete na těchto stránkách vidět, vyrábím z našich tvrdých a polotvrdých dřevin a vyjímečně i z cizokrajných materiálů. Výrobou sleduji jediný cíl - dělat didgeridoo ve srovnatelné  hudební kvalitě jakou mají jiné profesionální hudební nástroje a přesto aby nepostrádali vlastní vyjádření - ducha. Tedy element který je u didgeridoo dobře cítit a bez nějž je hra na tento nástroj trochu ochuzená. Taktéž je možné se před samotnou výrobou dohodnout na ladění nástroje (je možné zadat požadavek na jaký-koli tón na hudební stupnici a některé půltóny). K vybraným didgeridoo v koncertní třídě, poskytuji zdarma šitý látkový obal k pohodlnému nošení. Ceny nástrojů se pohybují cca od 3000,-Kč (didgeridoo pro začátečníka) a výše (nástroje pro pokročilé a koncertní nástroje) viz. aktuální nabídka. V případě zájmu mohu uspořádat výukové semináře. Semináře dělám u mne doma (Osek u Teplic v Čechách) pro jednotlivce, nebo i ve Vaší lokalitě pro více zájemců najednou. Nástroje zasílám na dobírku Českou poštou, přičemž poštovné po ČR činí 350,- Kč a na Slovensko 480,- Kč . Balné neúčtuji. Samozřejmě je možné si didgeridoo vyzvednout přímo u mne (Osek u Teplic v Čechách), kdy mohu  plně předvést jeho zvukové možnosti a je jistota, že dopravce nic nepoškodí, i to se již bohužel stalo.
 
V případě, že v aktuální nabídce didgeridoo nenajdete, neznamená to, že jsem výrobu omezil nebo snad přerušil, ale věnuji se výrobě na objednávku (ta pokryje 80% mé práce). A vzhledem k tomu, že se jedná z větší části o nástroje vyšší koncertní třídy, mnohdy s konkrétními požadavky na výsledný zvuk i povrchovou úpravu, je tedy výroba časově o něco náročnější. Průběžně se však budu samozřejmě snažit, aby bylo z čeho vybírat. Děkuji za pochopení:).
Pokud jste ale již rozhodnuti si vlastní didgeridoo pořídit u mne a to i formou objednávky, kontaktujte mne a dohodneme případné podrobnosti. Co by měla objednávka splňovat a jak se event. rozhodovat při výběru vlastního nástroje, najdete ZDE.
Provádím samozřejmě i opravy či zvukové úpravy a korekce základního ladění nástrojů které nejsou z mé dílny. Zhotovuji dřevěné náustky na eukalyptová didgeridoo, provádím dodatečné vybírání dutiny eukalyptových nástrojů za účelem ladění základního tónu a zlepšení zvukového a vibračního rozsahu. Taktéž obnovuji impregnace dutiny či povrchovou úpravu nástrojů pořízených jinde. Vše záleží na domluvě a řešení je zde vždy indidviduální.
 Honza Vlach.