Odkazy a hudba

 

Didgeridoo scéna v Čechách

Aktuální (nejen) koncertní dění

 


 

Jeden z nejlépe znějících ocelových melodických bubnů.


 

 Hudební nástroje pro celkovou harmonizaci. Nejdéle znějící dešťová hůl.

  
 
 Společnost CMI Melodia a.s. nabízí široký sortiment hudebních nástrojů.
Vše je k dispozici jak v eshopu Cmias.cz, tak i v obchodním domě CMI
plaza v Hradci Králové.
 

 

Seznam dalších českých webových stránek zabývajících se nějak tematikou didgeridoo najdete na:

 
 

 

Největší odkazová databáze na zahraniční weby o didgeridoo u nás na:

 


Pro ty, kdo rádi ocení zajímavé a profesionální fotografie z cest a přírody, bych rád doporučil shlédnout stránky mých dvou přátel Petra Králíka a Martina Hozáka. Jejich nadšení pro fotografii je opravdu  vyjímečné a myslím, že to je z vystaveného cítit. Mimořádné snímky jsou skutečným balzámem pro oči a po dohodě určitě i k dalšímu využití.                       

 

 


 

 Pro zájemce o sebepoznávání moderními metodami v oblasti regresní terapie, astrologie a rodinných konstelací, mohu doporučit práci mé dlouholeté kamarádky Renaty Štěpánové. Pečlivým studiem zmíněných oborů a dlouholetými zkušenostmi je zárukou seriozního přístupu v dané oblasti.

 

 


 

  Můj dlouholetý kamarád, známý výtvarník a především sochař, ale též občasný výrobce zajímavých, výtvarně i hudebně hodnotných didgeridoo, Josef Šporgy. Myslím, že jeho práce a zanícení pro cokoli ,co dělá, je úžasné, na jeho výtvarných dílech (která zdobí již i některá naše města) patrné a zaslouží si pozornost. Více zde

 

 


 

 Pro ženskou část návštěvníků mého webu bych rád upozornil na stránky mé přítelkyně (www.atelierdoma.cz), která se věnuje kreativní tvorbě v oblasti bižuterie, textilu atd. Její určitou specialitou jsou realisticky zpracované (technikou vypalování do dřeva) motivy, kterými občas zdobí má didgeridoo, například viz zde nebo zde. Tímto způsobem je samozřejmě možné dekorovat jakoukoli dřevěnou plochu, předmět nebo kůži.

 

  
Muzikoterapie, společné hudební ace s použitím rozličných etnických nástrojů a mnoho dalšího. . .

 www.muzikohraní.cz


 

Výroba dechových hudebních nástrojů z našich dřevin http://www.fujarka.cz/ Velmi přehledně a objektivně zpracované stránky zabývající se realitou a sní spojenými jevy v nejširším slova smyslu. Najdete zde mnoho textů z nejrůznějších oblastí: fraktály, hudba, psychologie, matematika, staré civilizace, mystika. . . atd.Didgeridoo - Brána zvuků  Jan Vlach

 

 


 

Na tomto CD je možné si poslechnout mé slkadby z let 1999 až 2004. Jedná se mnohdy i o motivy které obměněné hraji dodnes. Didgeridoo je zde doprovázeno někdy jen primitivními rytm. nástroji jako jsou dřívka, chrastítka, kameny a řehtačka. Je možné si vychutnat jak pomalé, avšak rytmické skladby, tak i rychlejší ukázky. Cena za CD je 250,-Kč a je možné ho objednat přímo u mne: honza@didgeridoo-art.cz nebo tel. 776 580 175

Honza Vlach

didgeridoo-art.cz

Didgeridoo: Pozdrav zemi - V proudu
 

 Mému kamarádovi a spoluhráči na didgeridoo Petrovi Králíkovi, vyšlo před nedávnem jeho vlastní CD: Didgeridoo- Svítání. CD je velmi zdařilé a nabité "hutnými" rytmy tohoto nástroje. Velmi kvalitní zvuk. záznam podtrhuje celkový dojem. V případě zájmu o jeho koupi kontaktujte přímo Petra na jeho stránkách www.yedaki.com nebo na tel: 777 245 754.
Didgeridoo-Svítání

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Můj kamarád a velmi dobrý hráč na didgeridoo Honza Krasl mimo jiné také účinkuje v bubenickém uskupení Camara, které tvoří hudbu a písně inspirované tradiční lidovou hudbou národu Mandeng z Guinei. Jejich první CD s názvem Amina, je přímo hustě prošpikované africkými rytmy a zpěvem. Info o jejich koncertech získáte na www.camara.cz , v případě zájmu o CD kontaktujte přímo Honzu na mailu: kraslík@email.cz nebo na tel: 721 865 275.

Camara - Amina